AKTÍVNY JAČMEŇ – zdroj pomaly vstrebateľných sacharidov v BIO & RAW

bioaktivni-jecmen

Aktívny jačmeň: dokonalé palivo plné energie.

KDE KÚPIŤ

Organický aktívny jačmeň od Sunwarrioru nadväzuje na dávnu tradíciu superpotravín, ktoré boli používané po tisíce rokov k zlepšeniu výkonnosti, posilnenie imunity a udržanie odolnosti. Bioaktivácia posúva jačmeň do vyšších sfér životodárnosti. Tento jačmeň je pestovaný až k najkrajnejšej hranici klíčenia. Proces je zastavený v bode najvyššej bioenergie výrobku, kedy obsahuje tú najlepšiu kombináciu prírodne sa vyskytujúcej vlákniny, enzýmov, polysacharidov a bielkovín.

  • pomaly spaľované sacharidy poskytujú nepretržitý tok energie *
  • nízky glykemický index *
  • stovky bioaktívnych enzýmov

Rozpustná vláknina získaná z potravín ako je Aktívny jačmeň môže spoločne s diétou nízkou na nasýtené tuky a cholesterol znížiť riziko srdcových chorôb. Jedna porcia aktívneho jačmeňa Vám dodá 2 gramy rozpustnej vlákniny, čo je denné množstvo potrebné na dosiahnutie týchto výsledkov. Starovekí bojovníci užívali jačmeň, aby dokázali zvládnuť svoje tréningy, dlhé pochody, súťaže a zúrivé bitky. Akú potraviny si zvolíte pred svojím budúcom tréningom? Akým spôsobom dodáte iskru svojim najnáročnejším súťažiam? Iba tie najlepšie potraviny na Zemi dokážu splniť Vaše nároky na energiu, silu a vytrvalosť. Sunwarrior spolieha na mocný Aktívny jačmeň.

Zloženie: organický, aktivovaný, bio fermentovaný prášok z jačmeňa

Odporúčané použitie: zmiešajte 1 odmerku s 250 – 300 ml vody, mandľového mlieka, kokosového mlieka alebo s vašim obľúbeným nápojom. Dobre rozpustný v miešaných nápojoch, smoothies a pod. Pripravené produkty uchovávajte v chladničke a spotrebujte v ten istý deň. Balenie skladujte mimo dosahu slnečného svetla a žiaru.

Rovnako ako v prípade každého iného výživového doplnku, mali by ste sa poradiť aj o použití tohto produktu s lekárom ešte pred začatím stravovacieho režimu obsahujúceho tento výrobok. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste osoba dojčiaca, tehotná alebo zvažujúca tehotenstvo, mali by ste skonzultovať užívanie tohto produktu s lekárskym odborníkom skôr, než ho začnete užívať.

*Toto vyhlásenie nebolo zhodnotené Úradom pre potraviny a liečivá. Tento produkt nie je určený na diagnózu, liečbu ani prevenciu akejkoľvek choroby.

Podrobný opis a detailné informácie

Aktivácia

Vodná para a nízka teplota dovoľujú našim jačmenným zrnám vyklíčiť, ešte než sú fermentované, usušené a rozdrvené. Prečo? Semienka a zrno si uchovávajú živiny, ktoré dávajú rastline šancu brániť sa akonáhle začne rásť. Tieto zásobárne energie sú zodpovedné za masívny nárast, ktorý semienko prerobí v prvých dňoch po vyklíčení.

  • zvyšuje vstrebateľnosť
  • pomáha tráveniu
  • obsahuje probiotiká

Energie

Jačmeň je bohatý na komplexné sacharidy, ktoré sa uvoľňujú pomaly a pomaly sa vstrebávajú aj spaľujú. Môžete si povedať, že Vám jačmeň nedodá veľké množstvo energie, ale opak je pravdou. Tento druh sacharidov poskytuje stabilný, dlhotrvajúci tok glukózy na pohon svalov, mozgu a výživu buniek celého tela. Vďaka tomu na rozdiel od ostatných sacharidov nespôsobuje prudké vzostupy a pády cukru v krvi, spôsobujúce náhle kolísanie energie, únavu a vyčerpanosť.

  • poskytuje dlhodobú energiu pre väčšiu vytrvalosť a odolnosť
  • dodáva palivo pre rekonvalescenciu po tréningu

Regulácia cukru v krvi

Jačmeň má okrem iného veľmi nízky glykemický index, oveľa nižšií, než ostatné obilniny. Betaglukány prítomné v jačmeni znižujú glykemický index všetkých pokrmov, do ktorých je pridaný.

Krvný tlak

Celozrnné obilniny, ako sú jačmeň alebo hnedá ryža, sú bohatým zdrojom vlákniny.

Cholesterol

Jačmeň je často skúmaný kvôli svojej schopnosti znižovať cholesterol. Betaglukány a vláknina nachádzajúce sa v jačmeni boli v niekoľkých štúdiách spájané s hladinou cholesterolu.

Imunitný systém

Betaglukány pracujú ako imunomodulátory. Spúšťajú imunitný systém, čím sa stáva aktívnejším, bdelejším a efektívnejším. Betaglukány stimulujú makrofágy a lymfocyty, ktoré vyhľadávajú a ničia vírusy a nesprávne fungujúce bunky.

  • podporuje vzájomnú komunikáciu medzi imunitnými bunkami

Nutriční informace

Veľkosť porcie: 1 polievková lyžica (10 gramov)

Počet porcií v balení: 90

Množství v porci Kalorií 30

Kalorií z tuku 0

% DDD*
Tuky celkom 0g 0%
nasýtenétuky 0g 0%
transmastnétuky 0g **
Cholesterol 0mg 0%
Sodík 0mg 0%
Sacharidy celkom 8g 2%
Vláknina 2g 8%
Rozpustná vláknina 2g **
Cukry 2g **
Bielkoviny 1g 2%
Vitamín A 0% 0%
Vápník 0% 0%
Vitamín C 0%
Železo 0% 0%

* Percentá odporúčanej dennej dávky sú stanovené podľa stravovacieho plánu o 2000 kalóriách.

** Odporúčaná denná dávka nebola stanovená